Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420!!!!!

0
1465

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420 που οργανώθηκε στην Ραφήνα από Ν.Ο.Ρ. Αλκυών. Στο Πρωτάθλημα αγωνίστηκαν 62 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα. Οι καιρικές συνθήκες ήταν καλές και επέτρεψαν στους διοργανωτές να διεξάγουν 9 κούρσες.

Οι Ελληνίδες Πρωταθλήτριες Μελίνα ΠΑΠΠΑ και Μαρία ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΥ (ΙΟΠ) για μία ακόμη χρονιά πιστοποίησαν ότι είναι οι κορυφαίες αθλήτριες της κατηγορίας αφού κέρδισαν την πρώτη θέση τόσο στη γενική βαθμολογία-over all- όσο και στις κατηγορίες Γυναικών και Νέων Γυναικών U19.

Οι Ελληνίδες Πρωταθλήτριες δήλωσαν:

Το φετινό Πανελλήνιο ήταν σίγουρα μια πρόκληση για όλους μας λόγω της πανδημίας πόσο μάλλον για εμάς που φέτος δίναμε και Πανελλήνιες. Είμαστε πολύ χαρούμενες που καταφέραμε να κερδίσουμε την κατηγορία μας αλλα ακόμη περισσότερο για τη γενική αφου υπήρχαν δυνατά πληρώματα και μεγάλος ανταγωνισμός.

Η οργάνωση αλλά και η επιτροπή ηταν άψογες και παρόλες τις δυσκολίες του καιρού, ολοκληρώθηκαν ολες οι κούρσες χωρίς να ταλαιπωρηθούμε καθόλου.

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τους προπονητές μας Αντρέα Παπαδόπουλο και Φωτεινή Κουτσουμπού, τον Όμιλό μας και τους κοντινούς μας ανθρώπους που πάντα είναι δίπλα μας, αλλα φυσικά και τους χορηγούς μας vmgfactory και gulwatersports για την στήριξή τους.

Στην κατηγορία Ανδρών-U19 και U-17 πρωταθλητές αναδείχθηκαν οι Δημήτρης ΣουρλατζήςΚωνσταντίνος Μιχαλόπουλος του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Πειραιώς και οι Μαρία ΒογιατζοπούλουΙωάννης Κατιγιαννάκης του Ν.Ο. Θεσσαλονίκης κατέκτησαν την 3η θέση της γενικής και την 2η θέση στην κατηγορία ΝΑ U19. Πολυνίκης Όμιλος αναδείχθηκε ο ΙΟΠ.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους Αθλητές που αγωνίστηκαν, καθώς και στους Προπονητές που είναι πάντα εκεί για να στηρίζουν και να εμψυχώνουν τα παιδιά τους!!!!

Αποτελέσματα:RESULTS_420-2